Матеріально-технічне забезпечення та оснащеність освітнього процесу

            Стан матеріально-технічної бази ДНЗ відповідає педагогічним вимогам сучасного рівня освіти, вимогам техніки безпеки, санітарно-гігієнічним нормам і правилам, фізіології дітей, принципам функціонального комфорту.
           В ДНЗ обладнані і функціонують: харчоблок, пральня, медичний кабінет, методичний кабінет, кабінет завідуючої, кабінет завгоспа, 6 груп і спалень, музичний і фізкультурний зал, кабінет вчителя-логопеда та психолога.
          У  закладі створені необхідні умови для здійснення освітнього процесу з дітьми дошкільного віку, його оснащення організовано з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей розвитку вихованців.
Для кожної вікової групи є все необхідне для повноцінного функціонування приміщення: роздягальня, ігрова, туалетно - умивальна, спальня. На території закладу є окремі  ділянки для прогулянок  для кожної групи, обладнані малими формами, спортивний майданчик, прогулянкові веранди, розбиті квітники і клумби.
 
         Всі базисні компоненти розвиваючого середовища дитинства включають оптимальні умови для повноцінного фізичного, пізнавального, мовленнєвого, соціально-особистісного, художньо-естетичного розвитку дітей. Розташування меблів і посібників забезпечує дитині постійний візуальний контакт з дорослими. Раціонально організований простір ігрової кімнати дозволяє вихователю не переривати діяльності дітей, а самому переходити від однієї групи до іншої, здійснюючи розвиток ігрової ситуації, допомагати у вирішенні проблем, що неминуче виникають в спілкуванні між дітьми, бути активним учасником і повноправним партнером дитячих ігор та занять.
            Матеріальна база періодично перетворюється, трансформується, оновлюється для стимулювання фізичної, творчої, інтелектуальної активності дітей. Все це дозволяє педагогам організовувати роботу по збереженню і зміцненню здоров'я дітей, створенню позитивного психологічного клімату в дитячих колективах, а також всебічного розвитку кожної дитини.

Методичний кабінет
Методичний кабінет ДНЗ оснащений довідкової та методичною літературою для реалізації всіх напрямків розвитку дітей відповідно до основної освітньої програми:
- педагогічні методики і технології;
- навчально-методичні комплекти і навчально-наочні посібники для роботи з дітьми; старшого дошкільного віку (альбоми з розвиваючими завданнями по формуванню основ безпеки дітей дошкільного віку;
- картини, репродукції, творами графіки різних художників, твори декоративно-прикладного мистецтва;
- медіатека.

Фізкультурний зал
       У нашому дитячому садку створені умови для повноцінної рухової діяльності дітей, формування основних рухових умінь і навичок, підвищення функціональних можливостей дитячого організму, розвитку фізичних якостей і здібностей. Для цього обладнаний фізкультурний зал.
Тут проводяться фізкультурні заняття, гімнастика, дозвілля, свята і розваги.
У залі є обладнання для занять спортом (шведські стінки, канати, гімнастичні лавки, м'ячі, обручі, кеглі і т.д.).

Музичний зал
           У закладі створені умови для музичної художньо-естетичної діяльності дітей, формування основ музикальності, розвитку музично-ритмічних рухів і співочих навичок. Для цього обладнаний та естетично оформлений музичний зал де є обладнання для занять: музичні інструменти (піаніно, бубни, барабани, ложки та ін.), аудіопрогравач.

Кабінет практичного психолога та вчителя-логопеда

         У затишному кабінеті діти отримають кореційну допомогу вузьких спеціалістів. Кабінет добре оснащено спеціальними меблями та обладнанням як для індивідуальних так і для підгрупових занять з логопедом та психологом. Є велика кількість різноманітних дидактичних посібників, столи для пісочної терапії, ноутбук з підключенням до мережі інтернет для занять  з використанням ІКТ, методична література тощо.

Забезпечення безпеки життя і діяльності дитини в будівлі і на прилеглих до ДНЗ території:
               
Територія ділянки огороджена металевим парканом заввишки, 1,5 м. Є ігрові майданчики для кожної вікової групи, на кожному майданчику встановлено стаціонарне ігрове обладнання - малі форми відповідають віку дітей. Ігрове обладнання і споруди безпечні, з пристосуваннями, що дають можливість дитині рухатися, грати. Дотримуються правила і норми охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту. Працівники своєчасно проходять інструктаж з охорони життя і здоров'я вихованців, щодо забезпечення пожежної безпеки.  Два рази на рік проводяться практичні заняття з персоналом та вихованцями по евакуації з будівлі на випадок пожежі. Відповідно до вимог СанПіН реалізується питної, тепловий і повітряний режим.

Харчоблок
            Раціональне харчування є одним з основних факторів зовнішнього середовища. Воно надає найбезпосередніший вплив на життєдіяльність, зростання, стан здоров'я дитини. Правильне, збалансоване харчування, яке відповідає фізіологічним потребам організму, що росте, підвищує стійкість до різних несприятливих впливів.
           Всі продукти мають санітарно-епідеміологічний висновок. Якість продуктів перевіряється медичним працівником і комірником. Не допускаються до прийому в ДНЗ харчові продукти без супровідних документів, з простроченим терміном зберігання та ознаками псування.
 
           Харчоблок обладнаний мийними ваннами, стелажами для посуду, раковиною для миття рук, контрольними вагами, електроплитою з духовим (жарочною) шафою, обробними столами, шафою для хліба, стелажами для посуду, морозильною камерою, 3 холодильниками, електром'ясорубкою. Є дві комори для зберігання продуктів харчування.
Дитячий садок забезпечує дітей 3-х разовим  харчуванням, необхідним для їх нормального росту і розвитку відповідно до діючих санітарних норм і правил.