2. Дошкільники рано починають виявляти цікавість до історії рідного края, країни. Якщо в місті є пам'ятники, організовуйте до них екскурсії і розкажіть все, що ви знаєте, про те, як шанують пам'ять загиблих. По нашій країні і по всьому світу можна здійснювати захоплюючі подорожі по глобусу, картам і фотографіям.
3. Якщо у дитини є будівельний матеріал, можна запропонувати йому зробити будинок. Коли він буде побудований, пограйте з дитям в «новосілля», допоможіть розмістити ляльок, зайчиків, ведмедиків. Поглянете, чи міцно побудований будинок, чи красивий, чи зручний для житла
4. Виховуйте у дитини шанобливо-дбайливе відношення до хліба. Постежте за тим, як привозять і розвантажують хліб. Розкажіть, як вирощують хліб, скільки праці в нього вкладено. Разом з дитям посушіть залишки хліба, зробіть сухарі
5. Расскажіть дититні про свою роботу: що ви робите, яку користь приносить ваша праця людям, Батьківщині. Розкажіть, що вам подобається у вашій праці.
6. Повертаючись з дитям з дитячого саду, запропонуєте йому пограти в гру «Хто більше відмітить цікавого?». «Давай розповідати один одному, хто більше відмітить цікавого по нашій вулиці. Я бачу, що машини прибирають вулицю. А що ти бачиш?» гра вчить спостережливості, допомагає формувати уявлення про те, що оточує. Удома запропонуєте дититні намалювати, що більш всього сподобалося.
7. Любов до Батьківщини – це і любов до природи рідного краю. Спілкування з природою робить людину чуйнішою. Взимку на лижах, влітку на велосипеді або пішки, корисно відправитися з дитям в ліс, щоб помилуватися його красою, дзюрчанням струмка, співом птиць. Виховуючи любов до рідного краю, важливо привчати дитяти берегти природу, охороняти її.